Креативність в Україні

Тренінг з розвитку креативності було проведено в екопоселенні «Зелені Кручі» (січень 2023 р.)

24-26 січня 2023 року в екопоселенні «Зелені Кручі», що в київській області, було проведено тренінг «Технології креативного мислення для розвитку екопоселень».

На тренінгу учасники зосередились на вивченні основних технік креативного мислення та їх використанні для розвитку екопоселення. Було обговорено різні методи та підходи до розвитку екопоселень, проведено групові вправи та дискусії. Учасники мали змогу відпрацювати свої навички креативного мислення в практичній роботі.

Організаторами тренінгу були екопоселення «Зелені Кручі», при підтримці національної мережі екопоселень України «GEN Ukraine».

Ведучим заходу був Віталій Фасоля, дослідник креативного мислення, тренер творчих станів, засновник проєкту «Креативна Країна», співзасновник проєкту з розвитку екологічного будівництва в Україні «Толока-Інфо», TEDx спікер.

Теми, які були розглянуті на тренінгу:
— Актуальність розвитку креативності.
— Нейрофізіологія креативного мислення.
— З чого починається креативність?
— Психологічна інерція та шаблонність мислення.
— Методи активації креативності.
— Техніки генерації ідей (групові та індивідуальні, в т.ч. мозкові штурми).
— Фізіологія людини та креативність.
— Креативність та змінені стани свідомості.
— Креативність та духовні практики.

Формат тренінгу включав теорію та багато практики (індивідуальні та групові завдання), роботу над реальними проблемами та задачами, сеанси релаксації, медитації та інші практики. Було понад 300 ілюстрацій (слайди, схеми, зображення, відео). В рамках тренінгу було передбачено харчування та проживання на території екопоселення (в хостелі).

Учасники отримали значну кількість корисних знань та навичок, які вони зможуть використовувати у своїй роботі та проєктах. Ми сподіваємося, що тренінг допоможе учасникам бути більш ефективними та успішними у своїй роботі, а екопоселенню «Зелені Кручі» — розвиватись та ставати ще кращим.

Відгуки від учасників заходу.

Відгук 1. Ведучий гарно говорить, зрозуміло доносить інформацію. Чує аудиторію і добре з нею взаємодіє. Та своєчасно направляє хід тренінгу в правильне русло і не дає відволікатися на різні дискусії.

Відгук 2. Все сподобалось. Був і вільний час і чоловічі жіночі круги, і настільні ігри і можливість попрацювати за комп’ютером. Зручно, що є інтернет.

Відгук 3. Багато цінної інформації і прикладних моментів які можна використовувати для розв’язання реальних проблем в спільноті.

Відгук 4. Програма мені дуже сподобалась. Для мене надто насичена. Можна було органічно розтягнути на 5 днів. Дякую пристрасному ведучому. Дякую організатором. Дякую учасникам. Відчуваю любов і наповнення.

Відгук 5.Враження найпрекрасніші. Відчувається, що багато накопичено досвіду і практики, якісна подача. Відчувался бажання примножити це в робочому колі.

Відгук 6. Дуже дякую Зеленим кручам за підготовку місця проведення тренінгу і організацію побуту учасників. Жанні за смачне супроводження тренінгу А Віталію особисто за вкладену душу в підготовку і проведення тренінгу. Наснаги приймаючій стороні та Віталію в подальшій роботі. Дуже дякую , було дуже цікаво, корисно і весело.

Відгук 7. Тренер дуже фахово підійшов до підготовки тренінгу. Всі додаткові матеріали швидко видавались учасникам. Віталік сам надихнувся ідеєю тренінгу і надихав учасників. Теорія змінювалася практикою. Було багато слайдів і відео, що допомагало засвоїти нові знання.

Нагору