Креативність у бізнесі

Ці поради та вправи підвищать гнучкість та креативність вашої команди

Креативність дозволяє зробити бізнес більш гнучким: так керівництво та співробітники можуть знаходити нестандартні рішення та швидко адаптуватися до нових умов. З цієї причини важливо, щоб компанія заохочувала та розвивала творчі ідеї кожного члена команди. Рекомендаціями про те, як цього досягти, поділилися бізнес-євангелісти Lucid Software Брайан Столінгс та Джесіка Гістоліз.

За словами професора Роберта Франкена, креативність — це «схильність генерувати та розпізнавати ідеї, альтернативи та можливості, які можуть стати в нагоді при вирішенні проблем, у тому числі при спілкуванні з оточуючими».

Згідно з визначенням Business Agility Institute, гнучкість бізнесу — це набір організаційних можливостей, моделей поведінки та способів роботи, які забезпечують компанії свободу, маневреність та стійкість для досягнення її мети. І все це можливе лише в тому випадку, якщо організація надає комфортне середовище, щоб розвивати ідеї, альтернативи та можливості, про які говорить Франкен.

Креативність дозволяє зробити бізнес гнучким, щоб швидше вирішувати нестандартні завдання усією командою. Ідеї ​​повинні виходити від усіх співробітників — розробників, фахівців з даних та кібербезпеки, маркетологів, відділів продажу та HR-персоналу.

Щоб створити середовище, в якому кожен зможе розкривати та розвивати свої творчі здібності, керівникам слід зосередитись на трьох аспектах.

Операції. Системи управління та політики повинні цінувати нові ідеї та можливості, а не усталену структуру. Настав час переосмислити командну діяльність, зустрічі, семінари та дискусійні форуми.

Посібник. Якщо ті, хто управляє компанією, забезпечують сприятливе середовище для творчого мислення, решта наслідуватиме їх приклад.

Люди. Компанії варто інвестувати у рішення та практики, які дозволяють кожному співробітнику по-своєму виявляти креативність. Lucid Software подарувала своєму персоналу підписку на сервіс майстер-класів MasterClass. Кожен може вибрати заняття на свій смак, наприклад, по кулінарії. Це заряджає людей на повсякденну діяльність довгі місяці.

Групові вправи

Зниження ризиків

Щоб стимулювати творчі здібності співробітників, Lucid Software використовує таку вправу в рамках операцій з управління продуктом.

  • Аналізує, моделює та тестує кожну гіпотезу. Це дозволяє визначити найкращий підхід до конкретної ініціативи.
  • Навчає основи цього підходу та його шаблони кожного члена команди.
  • Ретельно вивчає кожну ідею, не виключаючи жодну з них одразу, вважаючи «дурною». Це свідчить, що у найвищому рівні компанії визнаються творчі ідеї, незалежно від своїх результатів.

Парні та групові розробки

Компанії можуть придумувати творчі завдання, над якими працюватимуть невеликі групи співробітників. Це особливо корисно для віддалених і гібридних команд: якщо у відеодзвінку беруть участь лише дві чи три особи, їм буде легко відкрито спілкуватися і ділитися думками. Це спонукає людей заводити цілеспрямовані бесіди, активуючи їх творчий потенціал та покращуючи якість ідей.

Коли довіра серед людей зростатиме, можна підключити до процесу всю команду. Такий підхід називається мобінгом. Обидві техніки виходять із розробки ПЗ, де вони відомі як парне та моб-програмування. Проте вони ефективні і в інших областях.

Джерело: qz.com/exercises-like-de-risking-pairing-and-mobbing-can-mak-1849658274

Нагору