Креативність та креативне мислення

The Guardian розповідає, як стати креативним

Під час локдаунів понад 60% людей розпочали нові творчі пошуки.

Якщо ви були одним із щасливчиків під час локдаунів і отримали можливість працювати дистанційно, можливо, ви скористалися вільним часом, щоб прочитати кілька книг або освоїти нові види діяльності. Опитування Відкритого університету показало, що 61% людей зайнялися «креативними пошуками» у 2020 році у розпал пандемії коронавірусу. Майже третина респондентів повідомили, що почали більше читати, а також знайшли нове хобі, пише The Guardian.

Дані опитування також засвідчують збільшення заявок на проходження творчих онлайн-курсів. Але як зберегти креативність поза локдаунами? Експерти пропонують кілька порад.

Згадайте, чому ви це робите

Можливо, ви маєте амбіції, що одного разу сценарій, над яким ви працюєте, отримає «Оскар», але навіть якщо ви не плануєте перетворювати свій проект на кар’єру, це принесе чимало користі у ваше життя.

«Пам’ятайте, що вам подобалося займатися творчістю. Було весело і хто б не хотів цікавого життя після того важкого року, який ми всі пережили?», — каже стратег з маркетингу Кевін Честерс.

«Займатися творчими справами корисно для здоров’я та благополуччя. Подивіться на це як спосіб подбати про себе», — каже консультант з питань мистецтва Бет Пікенс.

«Творча практика — це річ, яка дає вам більше енергії, тоді як багато наших звичок, таких як телебачення та соціальні медіа, не дають нам багато енергії», — додає Пікенс.

Зробіть творчість частиною своєї особистості

Якщо ви думаєте про щось як про «просто хобі», вам може бути важче виправдати час на це.

«Якщо ви дійсно відчуваєте, що це частина вашої особистості, – якщо ви скажете: тепер я відчуваю, що, можливо, можу бути письменником чи художником, це дозволить вам триматися цих видів діяльності. Це ще одна форма мотивації», – вважає письменник Марк Мак Гіннес.

Якщо розглядати творчість просто як хобі, то емоційна користь від такої діяльності у вашому житті буде незначною, додає він. Хоча не обов’язково ставати художником.

«Люди думають, що творчість – це посада, але це не так. Ви можете принести творчість до будь-якої сфери діяльності. Ви можете бути креативним юристом чи творчою бабусею. Думати про речі новими та цікавими способами просто покращить ваше життя», — вважає Честерс.

«Люди, як правило, люблять передбачуваність, і часто ми боїмося чогось нового. Це не наша вина, відносними причинами цього є еволюція та суспільство. Але кожна людина народилася творчою, проте часто суспільство повільно витісняє творчість з людей з віком», — додає Честерс.

Не бійтеся бути креативними

«Креативність часто включає відчуття новизни і хаосу», — зазначає Честерс.

«Поговоріть із новими людьми. Якщо ви ходите до метро щодня, знайдіть інший маршрут. Просто робіть різні речі», – каже він.

Знайдіть час

«У багатьох із нас справді немає багато вільного часу. Подумайте як можна перевірити свій час. Скільки вам справді потрібно бути в соціальних мережах? Замість соцмереж почніть роботу над творчим проєктом, який принесе вам більше користі та енергії», — зазначає Пікенс.

«Плануйте час для своєї творчості, а не сподівайтеся, що з’явиться «вільний» час. Це може бути цікавою практикою переглянути свій тиждень», — додає він.

Не розглядайте креативність як обов’язок

«Якщо ви скажете: Я збираюся виділити на хобі дві години щодня увечері після роботи, можливо, протягом деяких днів у вас буде достатньо сил для цього, а протягом інших – ні. Недотримання таких стандартів може змусити вас почувати себе розчарованим, тому спробуйте дивитися на це реалістично. Подумайте, з чого розпочати: який мінімум знадобиться, щоб рухатися вперед?», — каже Макгіннес.

«Це 30 хвилин на день? Два вечори на тиждень? Половина дня у вихідні? У будь-якому випадку робіть більше, але не перестарайтеся. Що потрібно, щоб ви могли знайти місце для творчої діяльності? Чи означає це вставати на півгодини раніше? Визначте потенційні перешкоди заздалегідь і складіть план їхнього подолання», — додає МакГіннес.

Будьте послідовні

Це не тільки спонукає бачити прогрес, а й сприяє тому щоб ваша творча практика стала звичкою.

«Навіть півгодини на день мають значення», — вважає Макгіннес.

«Найголовніше, щоб ви зберігали стабільність. Якщо ви пропустили день, тиждень чи довше, просто почніть спочатку. Намагайтеся не критикувати себе, але обов’язково зробіть висновки: Що я зробив би наступного разу, щоб не вибитися з колії?», — додає він.

Позбавтеся провини

В ідеалі, на сьогодні творча практика може здатися такою ж важливою для благополуччя, як і фізичні вправи, але, швидше за все, у вас є ще певне відчуття, що це неважливо.

Пікенс радить бути максимально організованим, щоб ви могли братися за справи, які на вашу думку, потрібно робити.

«У вашому житті набагато більше місця, коли ви більш організовані, а залишкової тривоги набагато менше», — вважає Пікенс.

Не втрачайте соціальних контактів

Самостійно робити щось важко.

«Навіть якщо ви робите щось поодинці, наприклад, малюєте чи пишете, підтримувати стосунки з іншими людьми, які також вважають, що це важливо, справді допоможе. Ви можете спілкуватися з людьми в Інтернеті. Коли ми маємо емоційну підтримку, ми можемо залишатися більш мотивованими», — додає він.

Відкрийте для себе нові творчі захоплення

Що, якщо ви не взялися до творчого проєкту під час локдауну? Просте рішення – знайти його зараз.

«Спробуйте щось нове, практикуйте креативність», — каже Честерс.

Підготувала: Анастасія Гурін

Джерело: https://zn.ua/WORLD/the-guardian-rasskazyvaet-kak-stat-kreativnym.html 

Нагору