Розвиток креативності

Вчені: Смак солодощів позитивно впливає на креативність

Американські вчені провели дослідження та встановили, що смак різних солодощів збільшує креативність. Про роботу співробітників Університету Північного Техасу йдеться у статті, опублікованій у виданні Organizational Behavior and Human Decision Processes, пише The Daily Mail.

Цікаво, що цукор тут зовсім ні до чого. Вся справа в позитивних асоціаціях, які встановилися під час еволюції та завдяки особистому досвіду. Наприклад, десерти нерідко використовують у колі близьких і святах. Смак цих продуктів допомагає відчути себе у безпеці, використати дослідницький підхід та простіше сприймати нові ідеї.

Водночас за словами вчених, ефект підвищеної креативності від солодощів не виникає при виконанні аналітичних завдань, які потребують уваги до деталей.

Фахівці наголошують: справа саме у смаку десертів. Вони не закликають вживати в їжу більше солодощів, щоб підвищити креативність, оскільки це завдасть шкоди здоров’ю.

«Вплив солодкого смаку на творчість може проявитися просто при вживанні, наприклад однієї цукерки, печива або шматочка сухофруктів», – каже автор роботи Сюй Лі Дан.

Щобільше, за її словами, креативність підвищується навіть у тому випадку, якщо просто уявити смак улюбленого десерту.

Нагору