Дослідження креативності

Овуляція посилює жіночу креативність

Нове дослідження показало, що у період овуляції в жінок підвищується рівень оригінальності ідей. Такого висновку дійшли дослідники з Університету соціальних та гуманітарних наук у Варшаві.

Польські вчені довели, що жінка генерує більше нових ідей під час овуляції, ніж інші фази місячного циклу. Ці результати дослідження доповнюють зростаючий обсяг відомостей у тому, що творчість грає дуже значну роль статевому відборі. Авторів дослідження цікавили питання еволюційної психології, оскільки вони здатні пояснювати функціональність багатьох якостей людей.

Дуже цікаво, як люди розвивали якість, що дозволяють їм виживати та розмножуватися. Креативність стосується не тільки фізіологічних, а й інтелектуальних навичок. Здається, що для нашої здатності до виживання потрібні лише практичні навички, а не краса. Однак краса підвищує нашу репродуктивну цінність, тобто привабливість в очах партнерів. Отже, і краса пов’язана із статевою цінністю.

Польські вчені вважають, що креативність є відносно старою рисою з погляду еволюції. Вона визначається, як здатність творити щось нове та корисне, саме креативність допомагала нашим предкам виживати. Але лише 50% цієї навички пов’язано з умінням вирішувати проблеми та інтелектуальними якостями. А решта 50% припадає на красу — вона сприяє розмноженню, оскільки допомагає залучати партнерів.

Автор: Олексій Музичук

Джерело: https://www.medikforum.ru/medicine/138713-ovulyaciya-usilivaet-zhenskuyu-kreativnost.html 

Нагору