Блог проєкту «Креативна Країна»

У Чернігові відбувся Фестиваль креативної освіти «Nathnennya Fest»

8 жовтня 2016 р. в осінньому Чернігові свіжими ідеями, яскравими інноваціями та нестандартним поглядом на сучасну освіту феєрично розгорнувся перший в Україні Фестиваль креативної освіти «Nathnennya Fest». Ідея проведення такого фестивалю прийшла до молодої команди лідерів освітніх змін – Академії креативності ЧІКС (Чернігівські ініціативні креативні студенти) та її координатора Марини Коновальчук.

Захід було підтримано в рамках проєкту від Чернігівської міської ради «Бюджет участі», але цікавим є факт, що фестиваль є повністю ініціативою громади освітян міста. Можливо, саме тому він був таким натхненним, багаточисельним і нестандартним?

Докладніше про фестиваль нам розповість його організатор Марина Коновальчук, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри дошкільної та початкової освіти ЧНПУ імені Т.Г.Шевченка, директор Тренінг-центру Дельта.

«Ми, — педагоги, науковці — зараз як ніколи відчуваємо кризу в освіті. По-старому вже не можна, по-новому не всі вміємо. Пострадянські інформаційні підходи, віруси педагогічної апатії шкодять дітям, студентам. Проте сучасні виклики стають усе жорсткішими: креативність, здатність працювати в команді, відстоювати власну думку, ризикувати, володіти емоційним інтелектом та ін. Діти та молодь відчувають величезний розрив між інноваційним світом та школою, вузом, які катастрофічно відстають і готують, на жаль, до минулого, а не до майбутнього».

«Я бувала в різних країнах світу, освітніх центрах України і збирала найефективніші інструменти якісної освіти для 21 століття. Завдяки нашим друзям з різних куточків України на Фестивалі нам вдалося презентувати частину того різноманіття сучасних форм, методів навчання, психологічних знань, соціальних інновацій, які можуть покращити ситуацію, зробити щасливішими і дітей, і вчителів, і батьків, допомогти підготуватися до реалій мінливого світу» — прокоментувала основні здобутки фестивалю Марина Коновальчук.

Не випадковим було і місце проведення Фесту — це сучасна локація міста Чернігова — коворкінг «Світогляд». Яскравий креативний інтер’ер, зручні меблі, продумана кольористика, доброзичливий персонал допомогли створилы особливу атмосферу заходу.

Усього в фестивалі взяло участь більше 100 учасників, переважно освітян, психологів, батьків, які мали змогу протягом дня відвідати на вибір 12 майстер-класів від науковців, менторів, фасилітаторів, освітніх проєкт-менеджерів, лідерів неформальної освіти. Були присутні представники адміністрації – начальник управління освіти Василь Білогура та заступник Віра Казимир, представники Інституту обдарованої дитини НАПН України, багато керівників розвиваючих студій, науковці та просто небайдужі люди.

«Ми були здивовані, коли дізналися, що до нас їдуть учителі з різних куточків України – Миколаєва, Дніпропетровська, Києва, Славутича, Ріпок та інших районів. Ми планували, що захід буде міського значення. Тим більше, що завдяки проєкту «Бюджет участі» більше 50 вчителів, викладачів нашого міста змогли відвідати його безкоштовно. Але якщо щось робиш з любов’ю, то, мабуть, люди це відчувають і тягнуться до цього світла. Нам так здається» — з посмішкою ділиться думками студентка, лідерка ЧІКС, Людмила Матвієнко – одна з координаторів Фесту.

«Збираючи зворотній звязок, я дізналася, що такий фестиваль креативності та інновацій був створений вперше! Такий фестиваль проводився не для «галочки». Ми його проводили з радістю, ми хотіли показати, розвивати, надихнути наших педагогів та вчителів до САМОРОЗВИТКУ! Адже все починається з кожного з нас» — коментує волонтерка, магістрантка Наталія Кисіль.

Які саме майстер-класи були на фестивалі ?

Майстер-клас «Секрети ресурсного ключика до дитинства: досвід позитивної трансформації дитячо-батьківських відносин».
Вікторія Муромець — кандидат педагогічних наук, доцент, сертифікований арт-терапевт, практичний психолог, засновник ГО «Асоціація естетотерапії», співавтор метафоричних асоціативних карт.

Майстер-клас «Комп’ютер і дитина. Забороняти? Дозволяти? Супроводжувати».
Білоусова Наталія- кандидат психологічних наук, психолог центру альтернативноїосвіти «tutortime» (м.Київ), викладач ЧНПУ іменіТ.Г.Шевченка (Чернігів), майстер психологічних трансформаційних ігор.

Майстер-клас «Світити і не згоряти».
Олександр Видра-кандидат психологічних наук, доцент, психолог, психотерапевт. Один із засновників Школи практичної психології та психотерапії «Усвідомлення».

Майстер-клас «Скрайбінг і Візуальне Мислення — способи застосування в бізнесі, навчанні і стратегічному плануванні».
Ігор Заболотний — режисер презентацій, скрайбер, графічний фасилітатор, майстер візуального мислення і творець презентаційного агентства «Артскрайб».

Практичнийміні-тренінг «50 shades of English».
Наталя Ляшко — викладач англійської мови з багаторічним стажем, автор дитячої книги «Taliainthekitchen». На уроках Наталі діти готують смачні страви та вчать англійську мову одночасно. Власниця кулінарної академії «KidsChef» та автор одноіменної телевезійної передачі.

Майстер-клас «Адаптація та розробка ефективних методик навчання від Іншої Освіти».
Наталя Трамбовецька — спів-засновниця ГО “Інша Освіта”, координаторка тренерського та менторського пулів проєкту “Діалог заради змін”, член інвестиційної команди “Хати-Майстерні”. Спів-авторка та упорядниця посібника для тренерів «Ідеї. Натхнення. Рішення».

Майстер-клас «Фасилітація для педагога і керівника: фокус уваги на залученні та відповідальності».
Надія Копаниця — бізнес-тренер (комунікативні навички і креативність, емоційний інтелект, психотехнології успіху, авторські тренінги з фасилітації), фахівець з мовної комунікації, психолог, коуч (персональний і організаційний), фасилітатор (робота з малими і великими групами). Авторські розробки: тренінги «Візуальне мислення» і «Народження ідей».

Майстер-клас «Креативність: як створитивласну інновацію?».
Марина Коновальчук — директор Київського тренінг-центру Дельта (Чернігів), зав. Чернігівського центру ІОД, тренер креативності та натхнення, кандидат педагогічних наук, сертифікований консультант з позитивної психотерапії, лідер та координатор Академії креативності ЧІКС.
Віталій Фаворський — інженер-містобудівельник, підприємець-новатор, спеціаліст з маркетингу, соціальний інженер, засновник проєкту «Толока-Інфо» (екологічне будівництво), автор соціально-культурного освітнього проєкту «Креативна країна», спеціаліст з креативності.

Майстер-клас «Сімейна абетка».
Яна Поварніцина — Шевченко – сертифікований  тренер програм особистісного зростання в психології міжнародного некомерційного партнерства «ПОРТАЛ» (Україна, Білорусь, Росія), спеціалізація з тренінгів «Чоловік і Жінка». Сертифікований фахівець з питань сім’ї, роду і роботі з наслідками психічної травми.

Майстер-клас «Проєкт-менеджмент: від мрії до реалізації».
Андрій Маштаков — філософ, психолог, футурист, концептуаліст, тренер вищого класу, працює в Центрі гуманістичних технологій Ахалар.

Майстер-клас «Подарунок для тіла» – дозволив педагогам краще зрозуміти своє тіло і навчитися турбуватися про себе.
Капшук Тетяна — член асоціації народної мануальної терапії, майстер вісцерального масажу, фахівець технології міопластіческого масажу, практикуючий фахівець периостального — кісткового масажу.

Детальну інформацію про майтеркласи ви знайдете в групі «Фестиваль креативноїосвіти Nathnennya Fest» за посиланням https://vk.com/nathnennya.fest

А ось із відгуків учасників:

«Дякую за нові позитивні емоції, море задоволення. Я за новуосвіту. Ура! Вперед!».

«Это исполнение моей мечты. Даже не верится, что в Чернигове такой фестиваль. Это как глоток свежего воздуха, это то — к чему нужно стремиться у себя в работе. Спасибо».

 «Сьогоднішній день вартий тих кілометрів, які я подолала. Купа вражень, емоцій, відчуваю, щоце неостанняпоїздка до Чернігова».

Інші відгуки читайте (та залишайте) внизу сторінки.. 😉

Наостанок, про післясмак натхненного івенту

Розвиток – це розкіш і шлях до успіху країни. Є велика радість в тому, коли збираються однодумці з величезним бажанням покращення освіти нашої унікальної країни. Ми пропонуємо запускати ці хвили позитивних змін далі, розширювати сферу впливу агентів освітніх змін в Україні.

Освітнясько громадо, проводьте такі заходи від душі, а не за планом роботи!

Надихайтеся досвідом інших людей та діліться власним!

Будьте трішки дітьми і не занадто критичними та серйозними для народження нових ідей!

Приймайте досвід інших країн, не втрачаючи власної ідентичності!

Будьте фасилітаторами себе, створюйте своє життя і середовище самі.

Більше позитиву і дій!

З любов’ю, Ваша команда Академії креативності ЧІКС

Посилання

https://www.facebook.com/groups/1680275255524413/edit/ — група «Академії креативності ЧІКС» на Facebook.
https://vk.com/ak_cheeks — група «Академія Креативності ЧІКС» на Вконтакті.
https://vk.com/nathnennya.fest — захід «Фестиваль креативноїосвіти NathnennyaFest» на Вконтакті.
https://www.facebook.com/events/1070014639786857/perm — захід «Фестиваль креативної освіти Nathnennya Fest» на Facebook.

Натисніть на коментар

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Нагору