Креативність та креативне мислення

Три причини, чому ходьба підвищує креативність

Дослідження доказують, що ходьба покращує креативні здібності.

Деякі з наших найконструктивніших і найбільш творчих ідей приходять, коли ми найменше цього очікуємо. Це може статися, навіть коли ми на короткий час відволікаємось від поточних проблем.

Чи може проста прогулянка допомогти зародитися в голові ідеям, які б ніколи не з’явилися, якби ми не відволіклися від щоденної рутини?

Для мене все так і працює. Під час прогулянки я часто ловлю себе на тому, що вигадую рішення для ситуацій, про які ніколи не замислювалася. Це також дає можливість подумати про те, що мене турбує або над чим ще потрібно попрацювати. Ось уже протягом багатьох років прогулянка допомагала мені прийняти важливе рішення чи знайти вихід із проблемної ситуації.

Під час ходьби дозвольте думкам вільно приходити і залишати вашу свідомість, і це може стати найкращим засобом для пошуку рішення.

Крім очевидних фізичних переваг, ходьба занурює у стан «потоку», який важко зловити, займаючись будь-яким іншим видом діяльності. Я люблю гуляти на самоті, але якщо гуляю з подругою, мій розум ще більше набирає обертів і ідеї починають литися нескінченним потоком. Більшість думок, що виникають, непрактичні і нездійсненні, але це абсолютно нормально.

Чоловік йде мостом через річку Крей у Сідкапі, Великобританія, 6 жовтня 2021 року. (Dan Kitwood/Getty Images)

У ходьбі мені подобається, що єдиною перешкодою — крім наявності пристойної пари взуття — є ваша готовність виходити на прогулянку щодня незалежно від обставин.

Дослідження Стендфордського університету показало, що результати мозкової активності при ходьбі в середньому на 60% вищі у тих учасників, які ходили пішки.

Завдяки любові до прогулянок, я створила сайт Walkitate – платформу, присвячену ролі ходьби у творчому процесі. Знаю, що під час ходьби та в наступні миті я стаю «генератором ідей». Саме тоді свідомість очищається від негативних думок, а голова стає ясною. Я намагаюся ходити якнайчастіше, оскільки знаю, що серед щоденної рутини, турбот та інших зобов’язань такої можливості може і не бути.

Чоловік вигулює собаку вздовж пляжу на сході сонця в гавані, місто Сихем, північно-східна Англія, 7 жовтня 2021 року. (Paul Ellis/AFP via Getty Images)

Деякі з найбільших мислителів любили гуляти

Якщо ви ходите пішки заради натхнення, ви на правильному шляху. Чарльз Діккенс стверджував, що він проходив близько 48 км на день, розмірковуючи над своїми творами. Чарльз Дарвін, Стів Джобс і Уїнстон Черчілль також були запеклими «ходунами». Чудові властивості ходьби сягають навіть до Стародавньої Греції, коли Аристотель створив школу ходьби (Перипатетічну школу). Знаменитий філософ Фрідріх Ніцше найкраще підсумував це словами: «Всі по-справжньому великі думки зароджуються під час ходьби».

Люди йдуть до військового меморіалу на Поклонній горі 8 жовтня 2021 року. (AlexanderNemenov/AFP via Getty Images)

Ходьба усуває відволікаючі фактори

Одна з найбільших проблем, пов’язаних із творчим підходом до роботи чи бізнесу, полягає в тому, щоб змусити себе налаштуватися на творчий лад. Під час ходьби ми відчуваємо покращення фізичного стану та ясніше бачимо свої думки. Обов’язково вимкніть звук на пристроях, щоб повністю насолодитися прогулянкою. Коли зовнішні відволікаючі фактори усунуті, стрес і занепокоєння починають зникати, і наш розум може розслабитися. Саме в цьому розслабленому стані і відбувається магія.

Велику частину часу ми проводимо за комп’ютером у робочий час, і не випускаємо телефон із рук у вільний час. Але чи справді ми відпочиваємо, коли перемикаємося з одного пристрою на інший?

Жінка йде по пляжу перед захисною бар’єрною стіною в Гурайдо, Мальдіви, 10 жовтня 2021 року. (Allison Joyce/Getty Images)

Щоб отримати доступ до «внутрішнього генія», потрібно згаяти час на обдумування наших ідей, розуміння емоцій та виявлення мотивів і дійти внутрішньої згоди з нашим істинним «я». Ходьба полегшує цей процес, а результати не забаряться. Коли ви закінчите прогулянку, витратите кілька секунд на підбиття підсумків ваших роздумів і оцініть, як далеко ви просунулися за цей час.

Прогулянка на самоті або в компанії з другом може стати безцінною. Вона може змінити ваше життя чи життя ваших дітей. Відверто кажучи, я не уявляю свого життя без того, щоб не зашнурувати черевики і дати волю творчим думкам.

Автор: Трейсі Тілсон, Entrepreneur. Розширення прав та можливостей людей у ​​бізнесі зі зміни світу. Націлений на підтримку світових лідерів, які прагнуть змінити світ на краще завдяки своїм інноваційним ідеям, бізнесу та точкам зору.

Джерело: https://www.epochtimes.ru/zhizn/tri-prichiny-pochemu-hodba-povyshaet-kreativnost-128616/

Нагору