Заходи та події

Вебінар з розвитку креативності було проведено для викладачів та студентів університету Грінченка (жовтень 2022р.)

28 жовтня 2022 року на кафедрі академічного та естрадного вокалу університету імені Бориса Грінченка, в рамках засідання науково-творчої дослідницької лабораторії «Бельканто» було проведено вебінар «Сучасні підходи в розвитку креативності».
Цього разу в якості спеціального гостя було запрошено експерта з розвитку креативності, тренера творчих станів та засновника проєкту «Креативна Країна» — Віталія Фасолю.

Захід розпочався з короткого вступу, після якого Віталій перейшов до першої теми вебінару — «Що таке креативність та навіщо її потрібно розвивати?». Він детально розповів учасникам про те, як креативність пов’язана з творчістю та інноваціями, та як розвиток цієї якості може допомогти людині досягнути бажаних результатів у 21 столітті.

Друга тема — «З чого починається креативність?» — була присвячена тому, яким чином можна визначити свої потреби та інтереси, щоб почати розвивати креативність. Віталій Фасоля навів приклади зі своєї практики та порадив учасникам використовувати свої природні здібності у творчій роботі.

Третя тема — «Методи активації креативності» — була присвячена тому, як можна стимулювати свою креативність та збільшувати кількість ідей, які допомагають досягти бажаного результату. Ведучий порадив учасникам використовувати різні методи. Наприклад: вправа на нестандартне використання, вправа на неочевидні властивості, вправа “Асоціації”, метод зміни звички та інші. 

Четверта тема — «Техніки креативного мислення» — виявилася найбільш цікавою для учасників. Віталій Фасоля розповів про різні методи та техніки, які допомагають активувати креативний потенціал людини та розвивати інноваційний підхід до розв’язання проблем. До таких належать: різні види мозкових штурмів, метод стільців Уолта Діснея, метод семантично інтуїції, метод інверсії. 

П’ята тема — «Креативність та змінені стани свідомості» — була присвячена тому, як змінені стани свідомості — медитація, йога, деконцентрація уваги, напівсон — можуть допомогти відкрити нові горизонти у творчій роботі та активувати креативний потенціал.

Після кожної теми вебінару, було надано можливість учасникам задати питання та висловити свої думки про тему. Відгуки учасників були дуже позитивними. Яна Кириленко зазначила, що вебінар «спрямований до творчості» та «допомагає випродукувати оригінальне бачення». Олена Сбитнева похвалила вебінар за «дуже корисну інформацію для креативного підходу в роботі та навчанні людям творчих професій». Світлана Світайло залишила відгук: Інформація пізнавальна, дуже корисна, цікава, сподіваюсь, що наші студенти використають її у своїй творчості. Тетяна Чернета також висловила свою вдячність ведучому та зазначила наступне: Методи креативного вирішення завдань, поради щодо запобігання вигорання дуже актуальні для митців, викладачів, творчих особистостей. Змістовно, професійно і корисно. Дякую.

Як бачимо, вебінар «Сучасні підходи в розвитку креативності» виявився досить корисним та цікавим заходом, який допоміг учасникам розширити свої знання про креативність та навчитися застосовувати їх у творчій роботі. Бажаємо успіхів у розвитку креативності та очікуємо нових заходів від Кафедри академічного та естрадного вокалу Університету імені Бориса Грінченка!

Нагору