Дослідження креативності

Ефективний спосіб мотивації творчості та креативності у співробітників відкрили вчені

Вибір винагород сприяє творчості, підвищуючи віру співробітників у свої здібності до творчості.

Згідно з новим дослідженням експертів з управління з Райс, Університету Тулейн, Університету Північної Кароліни в Грінсборо та Національного Тайванського педагогічного університету, щоб підвищити творчий потенціал співробітників, менеджерам слід подумати про те, щоб запропонувати їм набір винагород на вибір, пише medicalxpress.com.

Дослідження, співавтором якого є Цзін Чжоу, професор менеджменту та психології Мері Гіббс Джонс із Вищої школи бізнесу Райс Джонса, є першим, у якому систематично вивчається вплив вибору винагороди у польовому експерименті, який проводився у контексті загальноорганізаційної програми пропозицій. Попередній екземпляр статті опубліковано в Інтернеті в журналі прикладної психології.

«Організації витрачають багато ресурсів і докладають багато зусиль для розробки схем стимулювання, які винагороджують співробітників, які виявляють творчий потенціал на роботі», — сказав Чжоу. «Наші результати показали, що зусилля можуть бути трохи недоречними. Замість виявлення одного типу винагороди, який є особливо ефективним для просування творчості, більш ефективним є надання співробітникам можливості вибору з декількох типів винагороди, якщо вони нададуть один або кілька ідей, які входять до 20% найкреативніших».

Співробітникам, які брали участь у дослідженні, було надано низку варіантів: фінансову винагороду для окремого співробітника або його команди, винагороду на власний розсуд, наприклад, отримання пріоритету при виборі вихідних днів, або пожертвування компанії на користь благодійної організації, обраної співробітником. Цей вибір справив позитивний, значний вплив на кількість творчих ідей, що генеруються співробітниками, та рівень творчості цих ідей, як з’ясували Чжоу та її співавтори.

Дослідники прийшли до своїх відкриттів, провівши квазіексперимент у компанії на Тайвані протягом кількох місяців. Потім вони провели друге експериментальне дослідження, в якому взяли участь співробітники з 12 організацій на Тайвані, щоб відтворити результати першого дослідження та порівняти результати з контрольною групою.

Дослідження також показали, що нагороди, спрямовані на допомогу іншим, наприклад, пожертвування на благодійність, можуть бути особливо сильними. Але для менш творчих співробітників альтернативні винагороди, які приносять користь нужденним, можуть дійсно знизити креативність, і їх слід уникати, кажуть автори.

Дослідники також виявили, що вибір винагород сприяє творчості, підвищуючи віру співробітників у свої здібності до творчості. Альтернативні винагороди також вплинули на підвищення творчих здібностей співробітників, які раніше мали високі бали при оцінці творчих характеристик особистості.

Автор: Джеф Фальк.

Джерело: https://kurer-sreda.ru/2021/06/22/698258-effektivnyj-sposob-motivacii-tvorchestva-i-kreativnosti-u-sotrudnikov-otkryli-uchenye 

Нагору