Розвиток креативності

Як покращити креативне мислення. 5 простих вправ

Креативність — те, що допомагає знаходити нестандартні рішення, розвиває гнучкість розуму, відкриває нові таланти.

Сьогодні цінується не лише інтелект та освіта. Сучасна людина має вміти фонтанувати ідеями, тому питання, як покращити креативне мислення, стає актуальним. Така навичка допомагає не тільки розвиватися особистісно, а й отримати підвищення кар’єри.

Креативні люди вміють створювати нове. Пропонуємо п’ять простих вправ для покращення навичок.

Невидимий текст.

Уявіть, яке завдання вам належить вирішити. Далі відкрийте текстовий документ у Word і змініть колір шрифту. Вибирайте білий, щоб не бачити, що ви пишете. Далі без перерв протягом 5 хвилин потрібно записувати свої думки та ідеї.

Как повысить креативность. Фото: LUM3N / pixabay.com

Після закінчення часу необхідно виділити весь текст та змінити шрифт на чорний. Прочитайте текст. Прослідкуйте за своїми почуттями. Які відчуття у вас після прочитання? Які ідеї точно варто розглянути, а які варто відкинути. Будьте обережні, часом найгеніальніші ідеї на перший погляд здаються маревними.

Медитація

Для пробудження креативності дуже важливо вміти перезавантажуватися. Просто увімкніть спокійну приємну мелодію, і протягом 5 хвилин помовчіть, не користуйтеся телефоном. Сидячи на підлозі чи стільці, спокійно дихайте. Варто прислухатися до своїх почуттів та думок, але на одному не потрібно зосереджуватися. Після медитації спробуйте подивитися на завдання під іншим кутом.

Негативні емоції

Творіть, працюйте, коли ви перебуваєте під негативними почуттями. Тривалий час вважалося, що радісний стан є ідеальним для творчості. Але дослідження 2007 року від Американської асоціації психології, дозволило зробити дещо інший висновок: креативність покращилася, коли в людини наростали як позитивні, так і негативні емоції. Тому якщо вам здолали негативні почуття, просто перенаправте їх енергію на творчість.

Рух — основа креативності

Фізичні вправи корисні не тільки для здоров’я вашого тіла, а й для активації мозку. Тому гуляйте пішки, танцюйте, придумайте танці самостійно. Все це піде на користь вашій креативності.

Створення колажа

Уявіть, що перед вами стоїть якесь завдання. З журналів та газет виріжте картинки, які так чи інакше можуть бути використані для вирішення задачі. Поставте таймер на 3 хвилини. Далі на папері треба зробити колаж, спираючись на інтуїцію максимально швидко. Якщо ви часто відволікаєтеся на роздуми, фахівці радять заплющити очі і уявити, як має виглядати зрештою ваша робота. Після відпочинку спробуйте подивитись на створений колаж. Можливо, вам прийдуть думки, які раніше не приходили. Креативність часто ґрунтується на інтуїції, фантазії, на вмінні робити нове зі старого.

Джерело: aussiedlerbote.de/2022/10/kak-uluchshit-kreativnoe-myshlenie-5-prostyx-uprazhnenij/

Нагору