Матеріали

Книги, які стануть в нагоді потенційним креативникам

«Креативний клас. Люди, які творять майбутнє» Річард Флоріда / 2002 р, США

Саме Річарда необхідно дякувати за те, що він ввів в ужиток поняття «креативний клас». Цим терміном він позначив представників різних професій, в основі яких лежить і інтелектуальне і творче начало. Американський професор, соціолог і економіст проаналізувавши політичний та економічний розвиток американського суспільства за останні роки, переконався, що креативна економіка стала його основою. Креативність по системі Флориди — це «створення на базі знання практичних нових форм», а основа розвитку креативної економіки — принцип 3-х «Т»: «технологія, талант і толерантність».
Книга вперше була видана в 2002 році в США і до теперішнього часу стала класикою. 

«Креативне місто» / Чарльз Лендрі / 1994 р, Великобританія

Чарльз Лендрі — провідний британський фахівець і експерт Світового банку розповідає в своїй книзі про розвиток сучасних міст і приходить до висновку, що лідируючу позицію в розвитку міського середовища займають мотивації і людські здібності, які тим самим витісняють на другий план інфраструктуру, природні ресурси ітд. Лендрі намагається відповісти на питання, які найбільш актуальні в 21 столітті: як перетворити міста в місця, де хочеться жити і проводити своє вільніше час, як зробити їх життєздатними, наповненими енергією центрами творчості. Відповіді на питання, що цікавлять сьогодні вже неможливо отримати, використовуючи застарілі інструментарії. Необхідні новаторські підходи в розвитку міст і нові види бізнесу. Автор вважає, що джерелом креативності є люди і організації, які збираючись разом, можуть формувати творче середовище, перетворюючи міста в центри інновацій. 

«Креативна економіка. Як перетворити ідеї в гроші» / Джон Хокінс  / 2005 р / Великобританія 

Джона Хокінса також називають «гуру креативної економіки», який формує більш повне уявлення про креативну індустрії і суспільстві. У книзі детально описані відносини між економікою і творчістю, становлення нового економічного сектора, який ґрунтується на інтелектуальних ресурсах. «Кретівності економіка» — цей посібник з використання творчої енергії, яка необхідна в нових економічних умовах. 

Автор Джон Хокінс підносить інформацію під дуже приємним і насиченим соусом, прості, але ефективні рекомендації знадобляться не тільки в діловій сфері, а й в особистому житті. Ці практики відточені роками: лаконічні, актуальні, прості в реалізації, а головне — що приносять максимум корисного результату. Успішним і проактивним бути просто, повести за собою однодумців — просто, стати лідером — легко, якщо знати, як. Не сумнівайтеся, після прочитання цієї книги ви зможете абсолютно все, якщо будете правильно застосовувати запропоновані автором методики і вірити в свій майбутній успіх. 

«Netократія. Нова правляча еліта і життя після капіталізму» / Олександр Бард, Ян Зодерквіст / 2000 р, Швеція

«Netoкратия» — книга видана в 2000 році в Швеції. Це єдина в своєму роді праця, що сміливо руйнує кордони академічних наук, зводячи в єдине ціле філософію, соціологію, історію, економіку, бізнес і теорію управління. Це наспрвді перша книга, котра настільки глибоко досліджує революційні прояви, що відбуваються у сфері інформаційних технологій — в економіці, політиці, культурі та засобах масової комунікації.
Визначення терміну «Нетократия» (англ. Netocracy) — нова форма управління суспільством, в рамках якої основною цінністю є не матеріальні предмети (гроші, нерухомість і т.д.), а інформація.

«Футболки та костюми. Керівництво для бізнесу і творчості» / Девід Перріш  / 2005 р / Великобританія

Автором книги є один з провідних бізнес-тренерів з багаторічним досвідом роботи, який співпрацював з компаніями та державними організаціями більш ніж в тридцяти країнах світу. Багато хто вже встиг гідно оцінити «Футболки та костюми», назвавши книгу справжнім посібником з ведення креативного бізнесу. Під «костюмами» Перріш має на увазі традиційний бізнес, а під «футболками» — креативний. У двох випадках кожен співробітник повинен постійно розвиватися і вчитися не тільки у колег, але у конкурентів і клієнтів. Автор розповідає, як вибрати правильну бізнес-стратегію, яка приведе до успіху, сформувати нове ставлення до поняття «прибуток» і створити бізнес-формулу.

 

«Кради як митець. 10 уроків творчого самовираження» / Остін Клеон 

Не потрібно бути генієм, достатньо бути самим собою! Ось головна думка Остіна Клеона, молодого письменника і художника, який вважає, що творчість присутній в усьому і доступно кожному.
У світі немає нічого оригінального, тому не відкидайте чужий вплив, колекціонуйте ідеї, обмірковуйте їх ще раз, аранжують по-новому в пошуках власного шляху. Слідуйте за своїми інтересами, куди б вони вас не завели, і надайте свободу своєму творчому «я»!
ЦУП ЯК ХУДОЖНИК — це маніфест цифрової ери. Це позитивний, оригінально оформлений путівник, повний ілюстрацій, вправ і прикладів, мета якого — допомогти читачеві достукатися до творчої сторони свого характеру.

«Мистецтво креативного мислення» / Род Джадкинс 

Застосування креативного мислення в «некреативну» областях може забезпечити величезну перевагу. Такі сфери діяльності, як бухгалтерський облік, страхування, фінанси, банківська справа, академічна наука, капітальне будівництво, серійне виробництво або будь-яка інша «серйозна» галузь, можуть стати ідеальним місцем для ін’єкції креативності. Більш того, саме в них всупереч загальноприйнятим уявленням застосування креативного підходу часто виявляється досить ефективним. Аналізуючи і узагальнюючи безліч прикладів становлення геніїв, а також свій багатий творчий досвід, відомий англійський художник, дизайнер, педагог і бізнес-консультант з питань креативного мислення Рід Джадкінс переконливо показує, що все велике цілком зрозуміло і досяжне. Книга пропонує набір простих, але ефективних інструментів, за допомогою яких представники різних професій розкриють в собі потенціал зростання і знайдуть несподівані рішення повсякденних завдань.

«Рисовий штурм і ще 21 спосіб мислити нестандартно» / Майкл Мікалко 

Заднім числом, будь-яка велика ідея здається очевидною. Зосередитися ж краще на тому, як стати людиною, до якого подібні ідеї приходять. Новаторський самовчитель креативності «Рисовий штурм і ще 21 спосіб мислити нестандартно» і його автор Майкл Мікалко демонструють арсенал інструментів, які допоможуть вам мислити, як це роблять генії.
Від лінійного розуму — до інтуїтивного, від будівництва зі старих колод — до зведення з нуля. Дана книга в деталях розповість про техніках винахідливого мислення, як результат, допоможе у вирішенні повсякденних (і не так щоб дуже) викликів. Всередині книги читачів чекають сотні трюків, підказок, натяків, історій, головоломок і вправ, застосовуючи які ви непомітно для себе, виявите, що володіючи тим же об’ємом інформації, що і інші, проте, бачите куди більше можливостей навколо.

«Війна за креатив. Як подолати внутрішні бар’єри і почати творити» / Стівен Пресфілд 

Цитата: «Чим важливіше будь-яке прагнення нашої душі для нашого розвитку, тим більше Опору ми будемо відчувати, слідуючи йому».
Вам знайомий стан, коли ви готові займатися чим завгодно — домашнім прибиранням, розстановкою книг на полицях, спілкуванням в соціальних мережах, біганиною по магазинах — аби не вирішувати завдання, не писати лист, розповідь, дисертацію, не йти у фітнес-клуб або на заняття з іноземної мови? Більшість справ не робиться не тому, що вони складні або вимагають особливих навичок, а тому, що ми не можемо подолати внутрішнє Опір і постійно все відкладаємо на завтра, до понеділка, до кращих часів. Опір реально, але цього ворога можна і потрібно перемогти. «Війна за креатив» розповідає про те, як впоратися з внутрішніми бар’єрами і нарешті почати творити.

Нагору