Про проект «Креативна Країна»

Креативність – головна якість людини в 21 столітті

Креативність (англ. create – створювати, creative – творчий) – це здатність створювати і знаходити нові оригінальні ідеї, що відхиляються від прийнятих схем мислення, успішно вирішувати поставлені завдання нестандартним чином, а також здатність вирішувати проблеми , що виникають всередині статичних систем. Це бачення проблем під іншим кутом і їх рішення унікальним способом. Креативне мислення це революційне і творче мислення, що носить конструктивний характер.
Креативне мислення має цінність в бізнесі, науці, культурі, мистецтві, політиці, – словом, у всіх динамічних життєвих областях, де розвинена конкуренція. В цьому і полягає цінність креативності для суспільства.

Креативна особистість інтуїтивно відчуває, що потрібно для створення нової ідеї, рішення складного завдання: додати одну деталь або перевернути все догори ногами, придумати принципово нове або розібрати і скласти по-іншому щось вже звичне, діяти усупереч поширеним стереотипам або просто знайти спосіб поглянути на статичні системи динамічно.

Креативність – це створення нового з того, що вже є.
Креативність – це вирішення проблем абсолютно новим неординарним способом.
Креативність – це відмова від стереотипного мислення.
Креативність – це гнучкість і оригінальність.
Креативність – це схильність до аналізу і синтезу.
Креативність – це здатність інтуїтивно відчути правильний напрямок думки.
Креативність – це вміння генерувати велику кількість ідей.
Креативність – це здатність до нового незвичного бачення проблеми або ситуації.

Переваги креативності:
• Креативність допомагає вирішувати існуючі проблеми, адже саме хороша ідея здатна допомогти знайти вихід з тупикової ситуації.
• Креативне мислення підштовхує особистість знаходити самі незвичайні шляху розвитку.
• Креативність робить життя нескінченно різноманітним.
• Креативність дозволяє реалізувати творчий задум.
• Креативність допомагає знайти шляхи для самореалізації.

Долучитися до проекту «Креативна Країна»

Чим може бути креативність для сучасного українського суспільства ?

Креативність – це творчі здібності, що характеризуються здатністю до створення принципово нових ідей. Творити, реалізувати свій потенціал, отримувати визнання – це верхній рівень в ієрархії потреб людини  (піраміда А.Маслоу). Таким чином ідеї розвитку креативності та розкриття потенціалу людини мають знайти відклик у сердцях багатьох українців. В першу чергу це стосується креативної, творчої, амбіційної молоді.

Креативність – це поєднання відомих елементів принципово новим чином. Поєднані між собою елементи – це система.
Якщо перед нами стоїть завдання зробити повну трансформацію системи в країні – почати слід з популяризації, вивчення і впровадження креативності та всіх відомих методів креативного мислення, креативного менеджменту і т.д. 

Креативна людина зі своїм нестандартними ідеями часто стикається з нерозумінням оточуючих, причина котрому стереотипне – мислення більності. Головне що в такому випадку дозволяє реалізувати ідею – це віра в ідею і в свої сили; а також – сила духу. Духовність – важлива якість креативної людини. Більш того креативність походить від англійського слова “creative” – творчий. Є й інше слово “creator” – творець. Таким чином, популяризація та розвиток креативності – це чудова можливість залучити людей до духовного розвитку.

Креативність – це створення принципово нових ідей. Якщо зараз зробити ставку на популяразицію та підвищення інтересу до креативності серед молодого покоління – то в наступні роки на нас чекає бум інновацій в країні (в самих різних сферах). Україна має бути інноваційної креативною країною, в котрій все організовано для розкриття та розвитку творчого потенціалу людини! У нас є чудова можливість використовувати передовий досвід інших країн і будувати країну нашої мрії. Все що нам потрібно це – цінності, котрі активують потенціал народу та злагоджена, системна робота. Впевнені – разом з Вами ці два завдання ми виконаємо найкращим чином.

В наш час інформація доступна і її дуже багато. Але що з усім цим робити? — Вивчати, створювати нове, вигадувати, винаходити. Людина котра постійно навчається, проявляє свою креативність та інноваційність — людина 21 століття. Попереду нас чекає період надзвичайно швидкого розвитку  людства. Та країна яка швидше за інших перебудується — буде в списку країн лідерів. 
Для інноваційної творчості ми  маємо бути добре поінфомірованними та бути в тренді. У ситуації інформаційного перенасичення це складно. Для того щоб бути креативними в нинішньому висококонкурентному середовищі нам необхідно кооперуватися. Здібностей однієї людини (можливостей мозку) недостатньо для того щоб вивчати і аналізувати необхідну кількість інформації.

 Для подальшого розвитку суспільства необхідні нові форми взаємодії – це колективні форми освіти, бізнес-інкубатори, об’єднання за інтересами, побудова соціальних мереж в реальному житті. Все це і приведе нас до розвитку громадянського суспільства. Ядром такого суспільства має стати креативна високотехнологічна молодь, те саме “цифрове покоління”. 

Система державного управління в Україні безнадійно застаріла. Її необхідно трансформувати і для цього потрібні принципово нові ідеї та рішення, люди з нестандартним мисленням та амбітна об’єднуюча ідея спрямована в майбутнє.
Цікаве спостереження: найбільш добре розвинена креативність у людей до 33 років. Молодше покоління прагне створювати, здатне мріяти, генерувати нові ідеї, хоче визнання, вірить в майбутнє.
При цьому люди від 18 до 33 років – демонструють низьку явку на виборах. У той же час ті ж люди демонструють “велику явку” – під час революції. Розумієте що це означає? Якщо акумулювати та направити потенціал молоді на розвиток культури в країні  – можна змінити хід історії цієї країни. 

“Теорія і практика креативності”, “Розвиток креативного мислення”, “Основи підприємництва” – ці предмети необхідно читати в усіх школах і вузах країни. Якщо це впровадити зараз – через 10 років ми будемо жити в абсолютно іншій країні. Так, розуміємо що впровадити таке в систему освіти не просто. Але це можливо: необхідно в суспільстві створити тренд, моду на креативність, необхідно навколо даних ідей консолідувати креативних амбітних людей. Для подібних змін в нашій країні потрібна влада. На наш погляд, влада в суспільстві належить найбільш організованій групі людей, що володіють доступом до актуальної на даному етапі розвитку суспільства інформації. Сonnecting creative peoples!

Креативність, розкриття потенціалу кожної людини, будівництво інноваційної креативної країни, при правильному позиціонуванні, можуть бути тими цінностями які об’єднають наше сусіпльство. Але найважливіше – такі цінності консолідують сили самого сильного і необхідного в даний час класу в суспільстві, креативного класу.

Долучитися до проекту «Креативна Країна»

Визначення ключових понять

КРЕАТИВНА ЕКОНОМІКА – особливий сектор економіки, що базується на інтелектуальній діяльності.
Основними характеристиками є:
• висока роль нових технологій і відкриттів в різних областях діяльності людини;
• високий ступінь невизначеності;
• великий обсяг вже існуючих знань і гостра необхідність генерації нових знань.
Крім того, креативна економіка характеризується з точки зору креативного підходу, в основі якого лежать проектне мислення, креативне уявлення (моделювання), практична спрямованість.
Поняття «креативна економіка» було введено журналом BusinessWeek в серпні 2000 року.
Сьогодні лідером в креативній економіці визнана Великобританія, яка розробила і продовжує розробляти правову базу, стратегічні і політичні документи розвитку національної економіки через економічну, культурну і соціальну взаємодію.

Докладніше дивіться тут: #креативна економіка


КРЕАТИВНЕ МІСТО – місто яке сприяє особистісному розвитку і прояву індивідуальності городянина.
Креативне місто – це місто, в якому:
• комфортно працювати не відволікаючись по можливості на побутові проблеми (протікає дах, вивезення сміття, як швидко оформити дитину в дитячий садок в потрібному районі без черг, не виходячи з дому по інтернет отримати необхідні послуги і т.п);
• зручно відпочивати, причому відпочинок не тільки в нічних клубах, а за інтересами і настроєм;
3). найголовніше – це мати можливість творчого розвитку, якась “Силіконова долина”, а скоріше багато різних долин по інтересам технарів, художників, письменників, поетів і т.д.

Докладніше дивіться тут: #креативні міста


КРЕАТИВНИЙ КЛАС – поняття, запропоноване Річардом Флорідою для позначення соціальної групи населення, включеної в постіндустріальний сектор економіки. Це частина середнього класу, що стала найвпливовішою і масовою соціальною групою в розвинених країнах (наприклад, в США їх частка становить 30% всіх працюючих). Креативний клас активно включений в глобальний світ. Саме він сьогодні створює в розвинених країнах порядок денний, служить зразком для наслідування і формує громадську думку.

Відповідно до теорії Річарда Флоріди і розділяючих його точку зору дослідників, на відміну від робочого і обслуговуючого класів, представники творчого класу віддаютьі перевагу не вертикальному просуванню по службових сходаха, а – горизонтальне переміщення і зміну місць роботи на користь найбільш творчої. Також, вони вважають за краще моральне і духовне задоволення грошово-матеріальному. Для людей цієї групи характерною рисою також є яскраво виражене почуття індивідуальності та особистої свободи.

Серед професій, які мають представники творчого класу: журналісти, письменники, вчені, інженери, артисти, художники, фахівці PR, дизайнери тощо. В цілому це учасники заснованої на знанні високотехнологічної економіки, що вимагає наявності творчого мислення та здатності до нешаблонне вирішення завдань.

Докладніше дивіться тут: #креативний клас


КРЕАТИВНЕ МИСЛЕННЯ – це процес встановлення нових зв’язків між ідеями або подіями, на перший погляд непов’язаними.
Креативне мислення – це процес створення нового, шляхом об’єднання і переплетення різних ділянок знань. Ця відмінна якість сприяє досягненню успіху чи не у всіх сферах життя. Тому, цілком логічно, що сьогодні багато людей у всьому шукають креативність.

Основні риси креативного мислення – це:
• Уміння вирішувати типові завдання нетиповими способами.
• Прагнення відшукати всі можливі способи вирішення, в тому числі і найбезглуздіші
• Звичка максимально вдосконалити вже знайдену відповідну ідею
• Уміння шукати, знаходити і ефективно використовувати різного роду підказки.

Докладніше дивіться тут: #розвиток креативності 


КРЕАТИВНА ЕКОНОМІКА – особливий сектор економіки, що базується на інтелектуальній діяльності.
Основними характеристиками є:
– висока роль нових технологій і відкриттів в різних областях діяльності людини.
– високий ступінь невизначеності.
– великий обсяг вже існуючих знань і гостра необхідність генерації нових знань.
… Крім того, креативна економіка характеризується з точки зору креативного підходу, в основі якого лежать проектне мислення, креативна уява (моделювання), практична спрямованість.
Міністерство з питань культури, інформації та спорту Великої Британії віднесло до креативної економіки галузі, які засновані на створенні і використанні інтелектуальної власності, а саме: реклама, архітектура, ремесла, кінематографія, дизайн, створення моделей одягу, інтерактивні розважальні програми, музика, виконавчі мистецтва, преса, програмне забезпечення та обчислювальні системи, телебачення і радіо.

Докладніше дивіться тут: #креативні індустрії


КРЕАТИВНІСТЬ ОСВІТА – освіта, орієнтована на розвиток творчих здібностей людини, на закріплення в його професійній свідомості установки на інновації, що включає аналіз проблем і варіантів діяльності. Така освіта мотивуює самостійне осмислення дійсності, самопізнання індивідуальності, перетворення знань в потенціал мислення і саморозвитку.
Креативна освіта є альтернативою освіти репродуктивної, переважно прагматичної, утворення “знання досвіду”, нормативному (виконавському).
Креативне освіта орієнтована на утвердження і розвиток мистецтва управління, яке народжується і виявляється лише за певних обставин і в певних умовах освіти.

КРЕАТИВНА ПЕДАГОГІКА – наука і мистецтво творчого навчання. Це – різновид педагогіки, протиставлений таким видам педагогік, як педагогіка примусу, педагогіка співробітництва, критична педагогікa (від англ. Critical – Critical pedagogy). Креативна педагогіка вчить учнів вчитися творчо, ставати творцями самих себе і творцями свого майбутнього.

 Докладніше дивіться тут: #нова освіта


КРЕАТИВНИЙ ПРОСТІР – це міське середовище, що дозволяє городянину рухатися в особистісному розвитку і творчій самореалізації, відійти від ролі споживача в культурному і духовному житті. Все, що пов’язано з активним науковим, культурним, духовним пізнанням, підпадає під це визначення. І навпаки, більшість форм культурної, освітньої, наукової діяльності, духовного розвитку неможливо без креативних просторів.

Докладніше дивіться тут: #креативні простіри


КРЕАТИВНИЙ МЕНЕДЖМЕНТ – це метод управління творчим процесом, орієнтований на вирішення актуальних колективних завдань. Креативний менеджмент заснований на сучасних технологіях творчості і командної роботи.
Завдання креативного менеджменту – управління процесом прийняття творчих рішень в колективі. Надзвичайно популярна в даний час методика. Вона показує ефективність там, де не «справляються» інші системні стратегії і є досить актуальним способом поєднання консервативного логічного мислення з законами сучасного менеджменту і польотом творчої фантазії.


КРЕАТИВНИЙ КАПІТАЛІЗМ – термін, введений Біллом Гейтсом, в його однойменній книзі. Гейтс  пояснює що бізнес повинен бути соціально-орієнтованим, завдання бізнесу зробити так щоб технічні нововведення були доступні для всіх верств населення в т.ч. – найбідніших. В 2008-му році, виступаючи на Всесвітньому економічному форумі в Давосі, Білл Гейтс закликав трансформувати нинішню форму капіталізму. Пан Гейтс, який, здається, вміє отримувати вигоду з усього, закликав бізнес розвивати свою діяльність в бідних країнах, навіть якщо це не приносить прибутку. Глава Microsoft назвав таку форму економіки «креативним капіталізмом». 

Команда проекту «Креативна Країна»

 

To Top