Блог проєкту «Креативна Країна»

Популярні та ефективні. П’ять методик, що допоможуть розвинути креативне мислення

Креативність — це про постійний рух та розвиток. Для того, щоб розвинути креативне мислення та застосовувати отримані знання на практиці, необхідно зрозуміти механізм його зародження та роботи.

Творче мислення стоїть на трьох китах — регулярності, крутому середовищі та дисципліні. Щодо пункту першого все просто: записуйте кожного дня 10−20 новий ідей, перетворіть цей процес на челендж та не відступайте від нього. Наступне — пошук однодумців. Якщо ви перебуватиме в оточенні продуктивних та креативних людей, процес розвитку творчого мислення стане значно цікавішим та інтерактивнішим. Якщо ви ще не маєте таких однодумців, радимо пошукати їх серед ваших друзів, знайомих чи колег, або напишіть про челендж у власному блозі. Ну й останнє — дайте собі обіцянку не прискіпуватися до себе через дрібниці, тренуйте креативність із задоволенням.

П’ять простих креативних методик, що допоможуть ефективно прокачати ваше творче мислення.

1. Використовуйте по-іншому

Подивіться на звичні речі під іншим кутом. Огляньте простір навколо себе й спробуйте вигадати предметам буденності нове призначення. Наприклад, пофантазуйте над тим, хто міг би бути власником цим речей, які фізичні властивості вони могли би мати тощо. Забудьте про правила й викресліть будь-які табу в свой голові — так ви звільните місце для нових ідей.

2. Слова або ланцюги асоціацій

Одна з найпопулярніших та найдієвіших методик. Зосередьтеся на конкретній темі та «зачепіться» за будь-яке слово. Якщо нічого не спадає на думку, скористайтеся інтернетом, книгою, журналом, газетою тощо. Можна просто заплющити очі, а потім відкрити їх та зупинитися на випадковому предметі. Тепер спробуйте пов’язати вибране слово із заданою темою, підібравши, наприклад, п’ять асоціацій до нього.

3. Перевтілення (подивитись на ідею іншими очима)

Погодьтеся, часто виникає бажання, щоб на втілення вашого задуму хтось подивився стороннім «свіжим» оком. Відкриємо секрет — ви можете зробити це самостійно. Уявіть людину або навіть вигаданого персонажа, думку якого вам було б цікаво почути. Подумайте, як зміниться історія, якщо на неї подивиться вибрана вами людина, опишіть детально, які нові висновки та ідеї у вас з’явилися.

4. Мозковий штурм

Суть цієї креативної методики полягає в активному генеруванні ідей єдиним учасником, креативною парою або цілою командою. Усі вигадані ідеї спершу просто створюються та накопичуються, а вже потім ретельно аналізуються та систематизуються. Метою брейншторму є якнайшвидше генерування нових ідей, і чим їх більше, тим краще.

5. Six Thinking Hats. Синій капелюх

Метод, створений британським психологом Едвардом де Боно. Його суть полягає в розділенні процесу мислення на окремі секції, представлені у вигляді шести різнокольорових капелюхів. Таким чином, замість того, щоб хапатися за все відразу, ми знаходимо рішення поступово. Головним серед капелюхів є синій, який відповідає за керування усім процесом роботи. Боно підкреслює, що часто в процесі вирішення проблем ми починаємо керуватися емоціями, які заважають шукати ефективні рішення. Натомість, методика «Шести капелюхів мислення» допомогає сконцентруватися на одному аспекті проблеми у вибраний проміжок часу.

Авторка: Марія Придьма, співзасновниця та директорка з маркетингу школи сучасної літературної індустрії та комунікацій Litosvita.

Джерело: https://life.nv.ua/ukr/blogs/kreativnist-yak-rozvinuti-tvorche-mislennya-intelekt-50258790.html

Нагору