Про проект «Креативна Країна»

Проект «Креативна Країна» – вивчення, розвиток та популяризація креативного мислення в Україні

«Креативна Країна» – це культурно-освітній проект, спрямований на вивчення, розвиток та популяризацію креативного мислення в Україні.  Ми переконані в тому що креативність може стати тією цінністю, яка об’єднає українське суспільство.

Креативність (англ. create – створювати) – це здатність людини створювати принципово нові ідеї, знаходити оригінальні рішення, відхилятися від традиційних схем мислення, здатність вирішувати проблеми, що виникають всередині статичних систем.

Креативність – це тренд 21 століття! Креативна економіка, креативні міста, креативні індустрії, креативне мислення, креативні простори, креативний клас – нові поняття в нашій країні, але добре відомі в розвинених країнах світу.

Докладну інформацію про креативність та її роль в житті суспільства читайте тут.

Місія проекту: шляхом поширення технологій креативного мислення сприяти розвитку України як інноваційної креативної країни, в якій все має бути організовано для розкриття та розвитку творчого потенціалу людини!

Мета проекту: побудувати в Україні мережу ініціатив з дослідження, вивчення, розвитку та популяризації креативного мислення, закласти фундамент для подальшої розбудови інноваційної успішної країни.

Долучитися до проекту «Креативна Країна»

Актуальність проекту

Наразі в Україні розгортається соціальна, економічна, політична, одним словом — системна криза. В нашому суспільстві є запит на нові ідеї, рішення існуючих проблем; є також необхідний рівень інтелектуального потенціалу населення. Чого саме бракує? Об`єднання зусиль активної частини суспільства навколо спільної ідеї, амбітних цілей, чіткої стратегії, ефективної координації дій, системного бачення та комплексного вирішення проблем, що постали. Ми маємо справу з системною кризою, з хронічною хворобою що виникла в нашому суспільстві. На наш погляд, ліки від цієї хвороби це — креативність, креативний розвиток як окремої людини, так і українського супільства вцілому.

Креативність для нас має стати одночасно і ціллю, і засобом досягнення цілі. Україна має бути інноваційной креативною країною, в якій все має бути організовано для розкриття та розвитку творчого потенціалу людини! Забезпечити можливість розвитку творчого потенціалу кожного українця — має бути головним завданням держави. Україна — має бути інноваційною креативною країною! — це теза, що може стати національною ідеєю українського народу. Така ідея відповідає як інтересам суспільства, так і інтересам кожного українця, адже творчість та самореалізація є найвищими потребами людини (див. ієрархію потреб людини А.Маслоу).

Абрахам Маслоу – американський психолог, засновник гуманістичної психології, автор піраміди потреб людини. Вчений вважав, що сутність людини початково позитивна і спрямована в бік постійного розвитку. При цьому креативність Маслоу розглядав, як творчу спрямованість, яка природжено властива всім, але втрачається більшістю під впливом середовища. Згідно Маслоу, мета психології – «допомогти людині виявити в собі те, що в ній вже закладено», допомогти самоактуалізації людини.

.
Креативність має стати інструментом становлення інноваційного майбутнього, про яке мріє кожен українець, майбутнє без війни, без бідності, майбутнє, в якому ми будемо жити в успішній заможній країні і пишатимемося цим. З ким або чим доведеться вести цю боротьбу? З найпідступнішим ворогом, тому що він знаходиться в нас самих, і ім’я йому — шаблонне мислення (обмежене рамками), це наші звички і, можливо, навіть — переконання. Ми маємо навчитися жити по-новому, мислити по-новому, діяти по-новому, і в цьому нам допоможе розвиток креативного мислення.

Створення численних інформаційних мереж в наш час призводить до того, що в суспільстві втрачають своє колишнє значення вертикальні зв’язки управління, зате надзвичайно інтенсивно розвиваються горизонтальні соціальні зв’язки. Це призводить до нас до розвитку мережевого суспільства. Опис даних процесів було викладено шведськими філософами-економістами А.Бардом і Я.Зодерквістом в їх книзі «Нетократія – нова правляча еліта і життя після капіталізму». У більш спрощеному розумінні це явище описується Річардом Флоридою в його книзі «Креативний клас – люди, які змінюють майбутнє».

Завдання проекту

1. Виявити в Україні експертів з розвитку креативного мислення (дослідників, науковців, педагогів новаторів) та організувати їх эфективну взаємодію.
2. На базі проекту «Креативна Країна» сформувати спільноту з вивчення, розвитку та популяризації креативного мислення.
3. Чотири рази на рік організовувати регулярний публічний захід — MeetUp «Технології креативного мислення».
4. Встановити зв’язки з закордонними колегами, активно використовувати досвід розвинених країн світу.
5. Збирати, аналізувати, систематизувати та поширювати інформацію, що стосується розвитку креативного мислення.
6. Проводити постійну інформаційно-освітню кампанію, розповсюджувати знання та напрацювання серед громадськості (освітні офлайн та онлайн заходи різних форматів).

 

Для реалізації мети проекту ми визначаємо наступні напрями діяльності:

1. Організація інформаційно-освітніх заходів: дискусії, лекції, вебінари, майстер-класи, конференції, форуми.
2. Наповнення та розвиток сайту проекту CreativeCountry.org, сторінок у соціальних мережах, youtube-каналу та email-розсилки.
3. Формування спільноти (комюніті), організація швидкого та якісного обміну інформацією всередині спільноти.
4. Співпраця з представниками бізнесу, місцевими та закордонними благодійними організаціями з ціллю забезпечення фінансових потреб проекту. А також створення власних комерційних структур для забезпечення сталого розвитку проекту.
5. Організація постійного обміну актуальною інформацією з партнерами проекту та представниками ЗМІ.
6. Організація експертних груп для проведення досліджень, коригування стратегії та забезпечення інноваційного розвитку проекту.

Долучитися до проекту «Креативна Країна»

Принципи реалізації проекту:

1. «Думай глобально — дій локально».
2. «Мрій, навчайся, дій».
3. «Теорія без практики мертва і безплідна, практика без теорії марна і згубна».

4. «Якщо вам дістався лимон, зробіть з нього лимонад».
5. «Деталі не мають вирішального значення, деталі вирішують все».

Теоретична база проекту:

1. Креативний клас: люди, які змінюють майбутнє / Флорида P., 2007р.
2. Креативне місто / Лендрі Ч., 2011р.
3. Креативний капіталізм / Білл Гейтс, Уоррен Бафет, 2010р.
4. Netократія. Нова правляча еліта і життя після капіталізму / Бард А., Зодерквист Я., 2004р.
5. Психологія креативності / Зенасні Ф., Торджман С., Мушір К., Любарт Т., 2009 р.
6. Мистецтво креативного мислення / Джаркінс Р., 2016р.
7. Креативне рішення проблем. Як розвинути творче мислення / Лемберг Б.
8. Рисовий штурм і ще 21 спосіб мислити нестандартно / Мікалко М., 2015р.
9. Війна за креатив: Як подолати внутрішні бар’єри і почати творити / Прессфілд С., 2011р.

Бажаєте долучитися до проекту “Креативна Країна”?
Переходьте за посиланням та дізнайтесь деталі: http://creativecountry.org/welcome/ 

 Команда проекту «Креативна Країна»

To Top