Навчальні матеріали

Книги, котрі має прочитати кожен (креативне мислення, креативна економіка, креативний клас)

«Креативний клас. Люди, які творять майбутнє» Річард Флоріда / 2002 р, США

Саме Річарда необхідно дякувати за те, що він ввів в ужиток поняття «креативний клас». Цим терміном він позначив представників різних професій, в основі яких лежить і інтелектуальне і творче начало. Американський професор, соціолог і економіст проаналізувавши політичний та економічний розвиток американського суспільства за останні роки, переконався, що креативна економіка стала його основою. Креативність по системі Флориди – це «створення на базі знання практичних нових форм», а основа розвитку креативної економіки – принцип 3-х «Т»: «технологія, талант і толерантність».
Книга вперше була видана в 2002 році в США і до теперішнього часу стала класикою. 

«Креативне місто» / Чарльз Лендрі / 1994 р, Великобританія

Чарльз Лендрі – провідний британський фахівець і експерт Світового банку розповідає в своїй книзі про розвиток сучасних міст і приходить до висновку, що лідируючу позицію в розвитку міського середовища займають мотивації і людські здібності, які тим самим витісняють на другий план інфраструктуру, природні ресурси ітд. Лендрі намагається відповісти на питання, які найбільш актуальні в 21 столітті: як перетворити міста в місця, де хочеться жити і проводити своє вільніше час, як зробити їх життєздатними, наповненими енергією центрами творчості. Відповіді на питання, що цікавлять сьогодні вже неможливо отримати, використовуючи застарілі інструментарії. Необхідні новаторські підходи в розвитку міст і нові види бізнесу. Автор вважає, що джерелом креативності є люди і організації, які збираючись разом, можуть формувати творче середовище, перетворюючи міста в центри інновацій. 

«Креативна економіка. Як перетворити ідеї в гроші» / Джон Хокінс  / 2005 р / Великобританія 

Джона Хокінса також називають «гуру креативної економіки», який формує більш повне уявлення про креативну індустрії і суспільстві. У книзі детально описані відносини між економікою і творчістю, становлення нового економічного сектора, який ґрунтується на інтелектуальних ресурсах. «Кретівності економіка» – цей посібник з використання творчої енергії, яка необхідна в нових економічних умовах. 

Автор Джон Хокінс підносить інформацію під дуже приємним і насиченим соусом, прості, але ефективні рекомендації знадобляться не тільки в діловій сфері, а й в особистому житті. Ці практики відточені роками: лаконічні, актуальні, прості в реалізації, а головне – що приносять максимум корисного результату. Успішним і проактивним бути просто, повести за собою однодумців – просто, стати лідером – легко, якщо знати, як. Не сумнівайтеся, після прочитання цієї книги ви зможете абсолютно все, якщо будете правильно застосовувати запропоновані автором методики і вірити в свій майбутній успіх. 

«Україна 2030. Доктрина збалансованого розвитку» / Оксана Мельничук, Лариса Антонюк та інші / 2017 р, Україна

У цій книжці вперше пропонуються конкретні терміни запуску та реалізації механізмів збалансованого розвитку принципово нової траєкторії економічного зростання України до 2030 року — Доктрина збалансованого розвитку «Україна-2030» та механізми її реалізації найближчі п’ять років.

Спираючись на дослідження та розрахунки в форматі системного аналізу провідних наукових інституцій України, визначено деталізований перелік основних 6-ти гальмівних факторів, усунення яких створить передумови для економічного стрибка України. Проаналізувавши чинну економічну модель у співвідношенні до обраного у новій Доктрині курсу на економіку розумного і збалансованого зростання, завдяки новому для України сценарному підходу прогнозування, пропонується модель інноваційного розвитку, яка має стати основним інструментом для подальших розрахунків та деталізацій вузькоспеціалізованих програм розвитку України.

«Netократія. Нова правляча еліта і життя після капіталізму» / Олександр Бард, Ян Зодерквіст / 2000 р, Швеція

«Netoкратия» — книга видана в 2000 році в Швеції. Це єдина в своєму роді праця, що сміливо руйнує кордони академічних наук, зводячи в єдине ціле філософію, соціологію, історію, економіку, бізнес і теорію управління. Це наспрвді перша книга, котра настільки глибоко досліджує революційні прояви, що відбуваються у сфері інформаційних технологій – в економіці, політиці, культурі та засобах масової комунікації.
Визначення терміну “Нетократия” (англ. Netocracy) – нова форма управління суспільством, в рамках якої основною цінністю є не матеріальні предмети (гроші, нерухомість і т.д.), а інформація.

 

«Футболки та костюми. Керівництво для бізнесу і творчості» / Девід Перріш  / 2005 р / Великобританія

Автором книги є один з провідних бізнес-тренерів з багаторічним досвідом роботи, який співпрацював з компаніями та державними організаціями більш ніж в тридцяти країнах світу. Багато хто вже встиг гідно оцінити «Футболки та костюми», назвавши книгу справжнім посібником з ведення креативного бізнесу. Під «костюмами» Перріш має на увазі традиційний бізнес, а під «футболками» – креативний. У двох випадках кожен співробітник повинен постійно розвиватися і вчитися не тільки у колег, але у конкурентів і клієнтів. Автор розповідає, як вибрати правильну бізнес-стратегію, яка приведе до успіху, сформувати нове ставлення до поняття «прибуток» і створити бізнес-формулу.

«Країна стартапів. Історія ізраїльського економічного дива» / Ден Сенер и Сол Сінгер

Ізраїль – маленька країна без будь-яких природних ресурсів, яка знаходиться в постійному стані війни. Але ми знаємо її завдяки високій підприємницької культури, адже Ізраїль створює більше стартапів, ніж великі стабільні країни, за винятком хіба що США. У чому секрет такого успіху? Щоб відповісти на це питання, автори книги Ден Сенер і Сол Сінгер розглядають особливості життя, освіти та культури країни.
Одна з причин – це інновації, на які зробили ставку в Ізраїлі. Доступ до новітніх наукових розробок необхідний успішним компаніям, а держава повинна прибрати перешкоди на шляху до них. Інша причина – обов’язкова військова служба: вступ до лав військового підрозділу рівнозначно вступу до престижного університету.
Для України книга “Країна стартапів. Історія ізраїльського економічного дива” є вкрай корисною і своєчасною. Оскільки вона описує не поодинокий успішний проект, а успіх всієї країни, розвиток якої залежало тільки від її громадян, командної роботи, творчого підходу, прийняття невдач і незламності духу.

«Кради як митець. 10 уроків творчого самовираження» / Остін Клеон 

Не потрібно бути генієм, достатньо бути самим собою! Ось головна думка Остіна Клеона, молодого письменника і художника, який вважає, що творчість присутній в усьому і доступно кожному.
У світі немає нічого оригінального, тому не відкидайте чужий вплив, колекціонуйте ідеї, обмірковуйте їх ще раз, аранжують по-новому в пошуках власного шляху. Слідуйте за своїми інтересами, куди б вони вас не завели, і надайте свободу своєму творчому “я”!
ЦУП ЯК ХУДОЖНИК – це маніфест цифрової ери. Це позитивний, оригінально оформлений путівник, повний ілюстрацій, вправ і прикладів, мета якого – допомогти читачеві достукатися до творчої сторони свого характеру.

«Мистецтво креативного мислення» / Род Джадкинс 

Застосування креативного мислення в «некреативну» областях може забезпечити величезну перевагу. Такі сфери діяльності, як бухгалтерський облік, страхування, фінанси, банківська справа, академічна наука, капітальне будівництво, серійне виробництво або будь-яка інша «серйозна» галузь, можуть стати ідеальним місцем для ін’єкції креативності. Більш того, саме в них всупереч загальноприйнятим уявленням застосування креативного підходу часто виявляється досить ефективним. Аналізуючи і узагальнюючи безліч прикладів становлення геніїв, а також свій багатий творчий досвід, відомий англійський художник, дизайнер, педагог і бізнес-консультант з питань креативного мислення Рід Джадкінс переконливо показує, що все велике цілком зрозуміло і досяжне. Книга пропонує набір простих, але ефективних інструментів, за допомогою яких представники різних професій розкриють в собі потенціал зростання і знайдуть несподівані рішення повсякденних завдань.

«Рисовий штурм і ще 21 спосіб мислити нестандартно» / Майкл Мікалко 

Заднім числом, будь-яка велика ідея здається очевидною. Зосередитися ж краще на тому, як стати людиною, до якого подібні ідеї приходять. Новаторський самовчитель креативності «Рисовий штурм і ще 21 спосіб мислити нестандартно» і його автор Майкл Мікалко демонструють арсенал інструментів, які допоможуть вам мислити, як це роблять генії.
Від лінійного розуму – до інтуїтивного, від будівництва зі старих колод – до зведення з нуля. Дана книга в деталях розповість про техніках винахідливого мислення, як результат, допоможе у вирішенні повсякденних (і не так щоб дуже) викликів. Всередині книги читачів чекають сотні трюків, підказок, натяків, історій, головоломок і вправ, застосовуючи які ви непомітно для себе, виявите, що володіючи тим же об’ємом інформації, що і інші, проте, бачите куди більше можливостей навколо.

«Війна за креатив. Як подолати внутрішні бар’єри і почати творити» / Стівен Пресфілд 

Цитата: “Чим важливіше будь-яке прагнення нашої душі для нашого розвитку, тим більше Опору ми будемо відчувати, слідуючи йому”.
Вам знайомий стан, коли ви готові займатися чим завгодно – домашнім прибиранням, розстановкою книг на полицях, спілкуванням в соціальних мережах, біганиною по магазинах – аби не вирішувати завдання, не писати лист, розповідь, дисертацію, не йти у фітнес-клуб або на заняття з іноземної мови? Більшість справ не робиться не тому, що вони складні або вимагають особливих навичок, а тому, що ми не можемо подолати внутрішнє Опір і постійно все відкладаємо на завтра, до понеділка, до кращих часів. Опір реально, але цього ворога можна і потрібно перемогти. “Війна за креатив” розповідає про те, як впоратися з внутрішніми бар’єрами і нарешті почати творити.

 

 

Інші книги та наукові публікації шукайте тут: http://creativecountry.org/category/material/

comments powered by HyperComments
Натисніть на коментар
To Top